artykuł nr 1

OGŁOSZENIE O NABORZE - KOORDYNATOR PROJEKTU

Sadowie, 10.02.2014 r.

Gmina Sadowie/
Ośrodek Pomocy Społecznej w Sadowiu

OGŁASZA NABÓR NA STANOWISKO:

KOORDYNATOR PROJEKTU SYSTEMOWEGO
pn.
@KTYWNE”

współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe/wykształcenie podyplomowe związane tematycznie
    z prowadzeniem projektów dofinansowanych ze środków EFS;
  • przygotowanie merytoryczne do realizacji projektów unijnych na lata 2007 – 2013, potwierdzone certyfikatami;
  • min. trzyletnie udokumentowane doświadczenie w pracach nad realizacją projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego;
  • udokumentowane, minimum roczne, doświadczenie w pracy przy realizacji projektu systemowego na stanowisku Koordynatora; w tym również przy realizacji projektu realizowanego w partnerstwie;
  • znajomość aktów prawnych:

- Ustawa z dnia 27 sierpnia 2009 roku o finansach publicznych (Dz. U. z 2009 Nr 157 poz. 1240 z późniejszymi zmianami)

- Ustawa  z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo Zamówień Publicznych ( DZ. U. z 2010 r., Nr 113, Poz. 759 z póź. zm. ),

- Ustawa z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (DrukujDz. U. Z 2001, Nr 142,
poz. 1591 z późn. zm. ),

- Ustawa o pomocy społecznej z dnia 12 marca 2004 r. (tj. Dz. U. Nr 115, poz. 728),

- Ustawa z dnia 17 grudnia 2004 roku o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych (Dz. U. z 2005 r. Nr 14, poz. 114, z późn. zm.)

- obowiązujący od dnia 01.01.2014 roku dokument Ministerstwa Rozwoju Regionalnego –„Zakres realizacji projektów partnerskich określony przez Instytucję Zarządzającą Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki”;

  • biegła obsługa komputera i Internetu, w tym umiejętność pracy w Generatorze Wniosków Aplikacyjnych i w Generatorze Wniosków Płatniczych;
  • znajomość zasad realizacji i rozliczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki;
  • umiejętność samodzielnego podejmowania decyzji;
  • umiejętność zarządzania zespołem;
  • dyspozycyjność i mobilność;

 Główne obowiązki:

  • koordynowanie pracą zespołu projektu,
  • nadzór nad realizacją projektu,
  • przygotowanie wniosków o płatność w części merytorycznej wraz z wymaganymi załącznikami,
  • prowadzenie wymaganej sprawozdawczości,
  • przygotowywanie i prowadzenie korespondencji projektowej,
  • przechowywanie i archiwizowanie dokumentów projektowych zgodnie z wytycznymi POKL,
  • organizacja transportu uczestników projektu z gminy Sadowie do miejsca realizacji działań aktywizacyjnych – w przypadku wystąpienia takiej ewentualności;
  • nadzór nad rekrutacją uczestników projektu (właściwą oraz uzupełniającą);
  • nadzór nad realizacją pracy socjalnej w ramach projektu, w tym zwłaszcza zawieraniem, monitorowaniem i zamykaniem kontraktów socjalnych
  • opracowanie regulaminu uczestnictwa w projekcie;
  • wykonywanie obowiązków związanych z obsługą formularza PEFS;
  • odpowiedzialność za wykonanie obowiązków wnioskodawcy zawartych w umowie
    o dofinansowanie realizacji projektu;
  • dokonywanie zaplanowanych dla OPS w Sadowiu zakupów w ramach kosztów pośrednich;
  • inicjowanie i uczestnictwo w spotkaniach Zespołu Realizującego Projekt oraz
    w konferencjach, szkoleniach dotyczących realizacji projektu,
  • wykonywanie obowiązków w zakresie informacji i promocji projektu zgodnie
    z wytycznymi POKL;
  • przygotowanie sondaży rynku, sporządzenie protokołów, udział w przygotowywaniu procedur odnośnie zamówień publicznych,
  • inne zadania zlecone przez Wójta Gminy Sadowie i Kierownika OPS w Sadowiu nie wymienione powyżej, a związane bezpośrednio z realizacją projektu.

Wymagane dokumenty:

  • oferta cenowa brutto (zawierająca proponowaną kwotę wynagrodzenia za całość zlecenia – Zamawiający wypłaci wynagrodzenie w równych częściach w miesiącach: luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień 2014, z zastrzeżeniem akceptacji wniosku o dofinansowanie projektu przez Instytucję organizującą konkurs oraz po uwzględnieniu jej ewentualnych zastrzeżeń, wynagrodzenie wypłacane będzie zgodnie z przekazywanymi kolejnymi transzami dofinansowania);
  • życiorys zawodowy;
  • kserokopie dokumentów potwierdzających: wykształcenie i przygotowanie do realizacji projektów unijnych, w tym systemowych, doświadczenie w pracy na stanowisku Koordynatora, w realizacji projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w tym projektów systemowych;
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity z 2002 roku, Dz. U. Nr 101, poz. 926 ze zm.),

Warunki zatrudnienia:

  • umowa - zlecenie w okresie od lutego 2014 r. do 31 grudnia 2014 r.
  • czas pracy – 16 godzin miesięcznie, w siedzibie OPS w Sadowiu
    (w godzinach pracy tej instytucji)

Termin i miejsce składania dokumentów:

Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać w Ośrodku Pomocy Społecznej
w Sadowiu w godzinach pracy tej instytucji, w dni robocze, lub przesłać pocztą na adres:

Sadowie 86
27 - 580 Sadowiu

w zamkniętej kopercie z dopiskiem: „Nabór na Koordynatora projektu – OPS 2014”
w terminie do 20.02.2014 r. do godziny 15.00 (liczyć się będzie data wpływu oferty
do OPS w Sadowiu).

Informacja o wyniku naboru będzie umieszczona w BIP Sadowie:

www.bip.sadowie.akcessnet.net

UWAGA: Z postępowania automatycznie podlegają wykluczeniu osoby będące pracownikami oraz współpracownikami (na podstawie umowy zlecenia, współpracy, umowy o dzieło) partnera realizującego projekt (Zakład Doskonalenia Zawodowego
w Kielcach)

Ogłaszający nabór zastrzega sobie prawo do jego unieważnienia oraz odstąpienia
od zawartej umowy w przypadku nie otrzymania środków na realizację projektu systemowego, na rok 2014.

Kryteria oceny ofert: 40% cena, 60% przygotowanie merytoryczne i doświadczenie.

Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, która uzyska najkorzystniejszy bilans procentowy.

Kierownik OPS w Sadowiu

Ewa Chlebna